Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [43]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Субота, 27.04.2024, 05:26
Вітаю Вас Гість

Цікаві статті

Головна » Статті » Мої статті

Післяпологова депресія

Післяпологова депресія

Здається, коли все позаду - 9 місяців вагітності, пологи - жінка повинна бути щаслива. Але, як не дивно, молода мама не завжди відчуває себе щасливою. Причина ховається в післяпологовій депресії. Виражається вона в апатичності, почутті спустошеності, неспокої, дратівливості, слізливості, та іноді навіть, у неприйнятті немовляти. Часто жінка сприймає себе, як погану матір.

Американські психологи з'ясували, що післяпологовою депресією страждає, мало не кожна п'ята жінка. Мало того, такий стан породіллі може негативно позначитися на стані здоров'я новонародженого. Через свій стан  жінки не приділяють достатньо уваги маляті, або, навпаки, стомлюють його підвищеної опікою. Медичні дослідження показали, що у матерів з післяпологовою депресією і їхніх дітей спостерігається підвищений вміст кортизолу. Кортизол - гормону стресу. Його високий рівень в перші місяці життя новонароджених може призвести до того, що в майбутньому такі діти будуть схильні спалахів тривожності, невмотивованого страху  безсоння і депресії.

Практично всі жінки переживають короткочасні перепади настрою відразу після народження дитини , « розквіт » яких припадає на 3-й день. Такий стан проходить самостійно через 3-4 дні. Але, іноді, така картина може тривати від 6 місяців до року (і більше), і негативно позначається на відносинах матері і дитини. Післяпологова депресія розвивається через 5-8 тижнів після народження дитини.

Фахівці в галузі психології та медицини виділяють кілька причин такого емоційного стану. Одна з причин - фізіологічна . Організм жінки піддається глобальної перебудови, сплеску гормональної активності. Накопичується втома, недосипання після нічних годувань, колосальна фізичне і емоційне навантаження відразу позначається на психологічному стані молодої мами. Після дев'яти місяців вагітності, стресу від пологів їй хочеться розслабитися і відпочити. Але малюкові потрібно її постійна і кожнохвилинна присутність і увагу. Жінка витрачає глобальні сили для адаптації до нового ритму життя. Бракує часу ні на себе, ні на чоловіка. Результат - «новоспечену» маму вже нічого не радує, а хочеться лише одного - щоб її ніхто не чіпав.

Друга причина - психологічна. Спосіб життя матері кардинально змінився: до вагітності жінка активно працювала, робила кар'єру, спілкувалася з певним колом друзів, витрачала вільний час на певні розваги. Після пологів все увагу став забирати дитина. Пропала колишня впевненість у собі, почуття свободи. Відбулися зміни фігури, знизився  потяг до чоловіка, однотипні дні не віщують жодних позитивних емоцій. Психологи пояснюють післяпологову депресію, як пожвавлення її внутрішніх психічних конфліктів між жіночністю і материнством.

Як же уникнути післяпологової депресії ?

По-перше, перед пологами і після проконсультуйтеся у лікаря, психолога, психоаналітика, психотерапевта про можливі фактори ризику. Ці фахівці можуть навчити жінку перебудовувати своє звичне мислення, змінювати сформовану схему поведінки та гасити небажані реакції на події. Не соромтеся попросити допомогу !

По-друге , підтримка рідних, допомога близьких дуже до речі, в перші дні післяпологового періоду. Добре слово, рада досвідченіших у материнстві подруг, родичок, допоможе уникнути підвищення тривожності і почуття безвиході.

По-третє, у жінки повинна бути можливість виспатися. Попросіть чоловіка погуляти з дитиною, найміть помічницю по будинку. Дитина, потребує здорової і люблячої мами.

По-четверте, важливо не тримати проблеми в собі, важливо щоб породілля поділилась думками з подругами, мамою, свекрухою, чоловіком.

По-п'яте, актуально  дбати про себе, про свій зовнішній вигляд, стежте за самооцінкою. Навіть, якщо здається, що це неможливо,потрібно знайти шматочок вільного часу для якогось улюбленої справи. Переключення на різні види діяльності знизить емоційне напруження!

По-шосте, планування домашніх обов'язків і роботи , виходячи з того , що жінка не тільки дружина , а й мама.

І останнє , постійно прогулянки на свіжому повітрі  корисні молодій мамі і малюкові.

Бажаю вам сповна відчути радість материнства . Нехай ваш малюк відчує себе улюбленим і бажаним!


 

Практичний психолог Гришичкіна С.Р.


 



Джерело: http://післяпологова депресія, послеродовая депрессия
Категорія: Мої статті | Додав: Lana (14.06.2014)
Переглядів: 306 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту