Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [36]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 13.07.2020, 09:59
Вітаю Вас Гість

Цікаві статті

Головна » Статті » Мої статті

Не шкодуй різки ..... Насилля над дітьми!

Не шкодуй різки ..... Насилля над дітьми! 

Психотравматичний вплив насильства на дитину сьогодні актуальний. Кожна третя дитина, яка звертається за психологічною допомогою, страждає від насильства в сім'ї. Порушення, які утворюються після насилля, впливають на всі рівні ще несформованою дитячої особистості, породжуючи зміни в психіці, які заважають здатності дитини реалізувати себе в майбутньому.

Насильство над дитиною може викликати у нього різні порушення, а саме:

  • Зниження розумових здібностей та низький рівень пізнавальної сфери;
  • Розлади травної системи, зниження апетиту;
  • Порушення сну;
  • Наркоманія, табакокуріння та алкоголізм;
  • Мимовільне віддзеркалення та копіювання насилля над оточуючими, асоціальна поведінка;
  • Аутоагресія, самопокарання (наприклад , без свідоме нанесення собі ушкоджень, самокатування);
  • Психосоматичні захворювання.

Крім прямого ефекту, насилля, яке мало місце в дитинстві, також може спричинити  довгострокові наслідки, які часто позначаються на всьому подальшому житті. Не рідко особи , які практикують насилля щодо своїх дітей і психологічно травмують їх, самі пізнавали насильство в дитинстві.

Виділяється чотири основних типи насильства:

1. Фізичне насильство - це будь умисне спричинення ушкоджень дитині віком до 18 років. Негативний ефект від фізичного насилля у дітей виражається у браку контролю над своєю імпульсивністю, зниження здібності до самовираження , зниження почуття довіри людям , депресивні стани. Після фізичної та психічної травми у дитини можуть появлятися гострі стани страху та тривоги. Крім того, віддаленими наслідками фізичного насильства можуть бути садистські нахили у самого постраждалого.

2. Сексуальне насильство - це використання дитини чи підлітка іншою людиною для отримання сексуального задоволення. Саме найбільш важкі психологічні травми у дітей та підлітків спричиняє сексуальне насильство. Діти та підлітки, що пізнали сексуальний терор, відчувають безсилість і зніяковіння , бентеження і сором, страх, відчуття своєї нечистоти. Вони не рідко  винять себе в тому, що трапилося, відчувають себе спільниками або винуватцями того, що трапилося. безсвідомо деякі діти осмислюють, що це - не їх провина , але більшість все-таки думають, що насильницька позиція щодо них була викликана їх поведінкою, характером або статусом в сім'ї. Як наслідок пережитого сексуального насильства може виражатися у зниженні концентрації уваги, тому що всі міркування дитини про пережитий стрес. Діти, що зазнали сексуального насильства , перестають довіряти людям, вони стають потайними і нетовариськими, знижується їх самооцінка. У них відзначують кошмарні сни, боязні , бажання закрити своє тіло, проституція, безладні статеві зв'язки, депресивні стани.

3. Нехтування - це хронічне ігнорування батьками або особами своїх обов'язків, що доглядають за дитину, яка не досягла 18-річного віку, та забезпечити її основні потреби. Сюди відносяться потреби освіті, в одязі, продуктах харчування, помешканні, в наданні медичної допомоги , забезпеченні захисту і опіки. Результатом такого відношення є розвиток у дитини відчуженості, ворожого відношення до соціуму, неприязні до оточуючих. При так батьківській установці дитина виросте несамостійною і замкненою. Спостерігаються порушення в поведінці та емоційних станах: низька успішність; агресивність та імпульсивність; постійний голод та злодійство провізії; вимагання ласки й уваги; антигромадська поведінка, вандалізм;  низька самооцінка;  дітей спостерігається почуття самотності; відмова від контактів з однолітками і з людьми, що їх оточують; агресивність через відсутність уваги батьків; вседозволеність, без розуміння наслідків.

4. Психологічне насильство - знущання над дитиною, її образа, приниження та висміювання. В результаті такого ставлення до дитини, у неї може вирізнятися погана успішність, низька самооцінка, стримування емоційних проявів, тривожні стани, сильне емоційне переживання із-за навіть малих проблем, страхи, прихована злоба, емоційне напруження вище норми, пасивність, високе відчуття провини, подавлений психологічний стан.

Гострота проблеми  у тому, що наслідком насильства батьків над дітьми є погіршення ситуації в майбутньому - насильство породжує насильство. Психологічні дослідження доказують, що діти, які підлягали побиттю, самі перетворюються на тиранів, здатні  на вбивство і інші злочинства. Коли такі діти стають батьками, то виникає велика ймовірність того, вони самі стануть пригноблювати своїх батьків і власних дітей.  Серед злочинців, які у дитинстві стали жертвами насилля у сім'ї, велика кількість убивць, грабіжників, і тих, хто тероризує членів своєї сім'ї.

Діти – що піддались насиллю у сім'ї автоматично попадають у групу ризику безконтрольності, який перетворює їх у жертву,і часто це приводить до втягування їх  у злочинні угрупування, типу крадіжок, розбоїв чи проституції . насилля над дітьми, бити чи не бити дітей, нехтування дітьми, сексуальне насилля над дітьми, насилие в семье, насилие над детьми, бить или не бить 

Практичний психолог Гришічкіна С.Р. 

Категорія: Мої статті | Додав: Lana (14.06.2014)
Переглядів: 741 | Теги: наказание детей, насилля над дітьми, насилие над детьми, покарання дітей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту