Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [36]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 13.07.2020, 12:20
Вітаю Вас Гість

Цікаві статті

Головна » Статті » Мої статті

ДИТИНА? ДОРОСЛИЙ? ПІДЛІТОК!

ДИТИНА? ДОРОСЛИЙ? ПІДЛІТОК!

13 років... У літературі цей вік описаний під різними назвами: підлітковий, перехідний, пубертальний, пубертатний, отроцтво, негативна фаза статевого дозрівання, вік другого відсічення пуповини. Такі різні назви показують різні сторони змін, які мають місце в житті підлітка. По-перше, виявляється різке дорослішання організму, раптове збільшення росту.

Підлітковий вік у дівчаток починається орієнтовно на 2 роки раніше чим у хлопчиків. І продовжується цей період 3-4 роки. У хлопчиків тривалість підліткового віку 4-5 років. У цьому віці змінюються смаки та інтереси: втрачається зникає інтерес до ігор дитячих забав, виникають нові захоплення та інтереси: нові книги та фільми в основному, еротичного характеру, хобі, пов'язані з риском, бажанням проявити себе у соціумі. Проявляється гострий інтерес до протилежної статі. Відносини з однолітками більш значимі, ніж з дорослими, відбувається соціальне відокремлення підлітка від своєї сім'ї. Спілкування з ровесниками допомагає освоїти правила взаємин у дорослому світі. Під час зміни інтересів є момент, коли батькам здається, що у підлітки взагалі нічим не цікавляться. Але, саме в цей момент підліток за допомогою аналізу вибирає найважливіший для нього інтерес, який в майбутньому визначить професійну направленість особистості.

У цьому віці у дітей з'являється почуття «дорослості». Об'єктивно - дорослості у підлітка ще немає. Суб'єктивно - дорослість проявляється в романтичних стосунках з однолітками протилежної статі. Тут має місце не стільки явище симпатії, кохання, скільки форма стосунків, скопійована від дорослих (побачення, розваги, поцілунки).

Дитина потребує поваги до своїх таємниць, незалежності. Непорозуміння між батьками і дітьми відбуваються в основному із-за манери вдягатись, зачіски, повернення додому після вечірок, проведення вільного часу, шкільних проблем і матеріальних питань. Але, все-таки, в найбільш основному, діти все ж таки орієнтуються на цінності батьків (благополуччя в сім'ї, вірність, доброзичливе ставлення до оточуючих). Тобто, від батьки формують відношення до головних аспектів соціального життя.

У цьому віці можна відзначити новий підхід до навчання. Підліток займається самоосвітою. Але, що цікаво, він стає зовсім байдужим до оцінок. Дуже часто спостерігається розходження між розумовими можливостями і успіхами в школі: можливості високі, а успіхи низькі.

Підлітковий вік рахується фазою бурхливих внутрішніх протиріч і емоційних переживань. За результатами опитування, проведеного серед підлітків, половина з них часто відчувають себе настільки нещасними, хочуть кинути всіх і все. Чверть повідомила, що їм здається іноді, що люди сміються над ними, обговорюють їх. Соціальні страхи переповнюють дітей. Підлітки часто соромляться і гостро реагують на недоліки своєї зовнішності і поведінки. Це спричинює небажання зустрічатися з деякими людьми.

Патології поведінки властиві практично всім підліткам. Характерні риси цього віку - сентиментальність, різкі переміни настрою, зниження самооцінки, страх насмішок. У більшості дітей цей стан це проходить сам по собі, деяким же потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста – психолога, а то і психіатра.

Розлади бувають в поведінці й у емоціях. У дівчаток переважають емоційні розлади, причина яким соціальні негаразди. Це страхи і тривожні стани, а то і депресія. У хлопчиків частіше відмічаються поведінкові порушення.

Поведінка підлітків часто буває непередбачуваною, грубо неправильною. Батьки повинні пам'ятати, що головна потреба в цьому віці - розуміння. Нестримне прагнення контролювати, швидше за все, викличе бунт в сім'ї з боку підлітка. Тільки взаємоповага, бажання зрозуміти свою дитину допоможе виростити стійку до стресів, врівноважену особистість.


Практичний психолог Гришичкіна С. Р.


 

Категорія: Мої статті | Додав: Lana (14.06.2014)
Переглядів: 314 | Теги: підлітковий вік, криза підліткового віку, подростковый возраст, кризис подросткового возраста, підліток, подросток | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту