Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [43]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Середа, 08.05.2024, 15:10
Вітаю Вас Гість

Цікаві статті

Головна » Статті » Мої статті

Делікатна тема

Делікатна тема

Коли починати говорити з дитиною про статеве життя? Це питання цікавить практично більшість батьків і педагогів. На жаль,  дорослі через свою сексуальну скутість та пострадянську пропаганду соромляться говорити з дітьми про цю сферу життя. Щоб у батьків не було проблем з обговоренням цієї делікатної теми з підлітками, починати такі статеве виховання потрібно ще у дошкільному віці.

Батьки можуть ініціювати розмову про статеву сторону життя людей у будь-який час з 3 років дитини, а можуть і ні. Але, якщо дитина задає питання на цю тему, треба давати правдиву інформацію без подробиць, відповідно її віку. Тобто, таку інформацію, яку вона зрозуміє. На скільки я знаю, педагоги теж мають знання, як правильно розповісти дитині про питання взаємодії статей, для цього у навчальних програмах існують спеціальні заняття у дитячому садку та у школі. А от чи насправді зі заняття проводяться, залежить  від самих педагогів. У моїй практиці були випадки, коли підлітки розповідали, що у їх школах дається така інформація. Але були і діти, які відмічали, що педагоги  не цікавляться статевим вихованням учнів.

В будь-якому випадку, хочуть цього дорослі чи ні – діти інформацію щодо сексуальної сфери людей все рівно отримають, чи випадково, чи цілеспрямовано шукаючи інформацію у старших друзів чи у Інтернеті. І у нашій країні так і виходить, у більшості випадків. Діти самі знаходять відповіді на всі питання, які їх цікавлять. Деякі сайти та видання правильно та зрозуміло інформують дітей. Але ніхто не відміняв сайти, що шкідливі для психіки підлітків. І батькам важливо попередити знаходження дітей на таких інтернет ресурсах.

Як і коли  відбувається статеве виховання дітей?

У дошкільному віці (3-7 років) батькам важливо допомогти дитині усвідомити своє справжнє статеве «Я». Вже у 3 роки дитина має знати, до якої статі належить вона, її мама, тато, бабуся та дідусь. В цей період дітям потрібно розповідати про фізіологічні і психологічні відмінності між хлопчиками та дівчатками (будова тіла ,особливості емоційної сфери , і т.д.), взаємини між людьми різної статі, норми таких взаємин, особисте життя людей у родині (без деталей).

Якщо ж дитина у дошкільному віці запитає звідки беруться діти, то краще сказати правду, але відповідь має бути чіткою, короткою, без подробиць, конкретно на питання дитини.  

Як можна відповісти дитині 3 років про те, де беруться діти:

«Дитина росте у спеціальному місці всередині мами ( у животі мами)»

Після 4 років можна відповісти так: «Щоб з'явилась дитинка, мамині й таткові клітинки повинні з'єднатись разом. Це може відбутися тільки тоді, коли хлопчики виростуть і стануть чоловіками, а дівчатка - жінками. Щоб у чоловіка й жінки з'явилась дитина, вони повинні бути дорослими.

Можна використовувати дитячі енциклопедії та видання, що дають вичерпні відповіді на всі дитячі запитання. Правдиві відповіді важливі, тому що захищають дітей від спаплюжених відомостей з вулиці.

Що не можна робити:

  • Не можна присоромлювати дитину через запитання щодо цієї теми
  • Неможна сварити дитину, якщо вона торкається свої статевих органів
  • Не перетворюйте розмови на цю тему у нудні нотації

У допідлітковому віці (8-10 років) діти знайомляться з особливостями свого тіла, засвоюють навички гігієни, розвивають свою комунікабельність та емоційний інтелект. В цей період важливо проінформувати дитину про скорі прийдешні зміни у фізичному тілі під впливом гормонів.

Підлітковий вік починається у 11-12 років і на цьому етапі дорослі відмічають різке змужніння у хлопців та появу жіночих вторинних ознак у дівчат.  В цей період важливо говорити з дитиною про значення дружби і романтичних відносин. На допомогу прийде спеціальна література про особливості підліткового віку.

З 13 років взаємини підлітків набувають сексуального та еротичного окрасу. І це є нормою. Підліткова сексуальність з'являється послідовно: перш на емоційному фоні (закоханість), потім на тілесному (через прагнення дотиків, обіймів, ніжності), і тільки після цих двох періодів  сексуальність з'являється на моральному рівні, який забезпечує відповідальне ставлення до свого статевого життя.

Шановні батьки! В кінці цієї статті скажу те, що може когось з вас заспокоїти,  а може і засмутити. Вберегти дитину від статевого виховання нереально, тому що ніхто не може затримати її сексуальний розвиток. 

Але вчасно та адекватно підготовити її у ваших силах!

Всім успіху!

 

З повагою

©Психолог Гришичкіна С.Р.

Категорія: Мої статті | Додав: Lana (29.11.2020)
Переглядів: 427 | Теги: статеве виховання дітей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту