Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [43]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Четвер, 18.04.2024, 20:26
Вітаю Вас Гість

Цікаві статті

Головна » Статті » Мої статті

Осіння хандра: життєві поради від психолога

Всім відомо, що в період міжсезоння, тобто восени та на весні, загострюються хронічні недуги та підвищується рівень вірусних захворювань. Та не слід забувати, що у багатьох людей саме у ці періоди виникає схильність до нудьги, депресивний настрій та апатія. Статистика говорить про зниження життєвих сил та погіршення настрою восени та навесні у двох із трьох людей. Причин багато, але основні з них це зниження температури повітря, скорочення дня, часті дощі.

Як же позбутися осіннього настрою та покращити якість свого душевного та тілесного стану? Інколи ми навіть не замислюємося, що навколо нас існує маса ресурсів, які допоможуть нам подолати хандру.

І так, почнемо з того, що давно приносить чи приносило нам задоволення. Для когось це зустріч з друзями, чи прогулянка по лісу та парку, чи навіть похід по магазинах. А для когось це збір грибів чи півдня біля озера з вудкою. Пригадайте свої хобі та захоплення чи знайдіть нові, і періодично переключайтеся на приємну діяльність.

Обов’язково відрегулюйте режим сну та харчування.

Тепліше одягайтеся! Холод один з найсильніших чинників поганого настрою. Дістаньте з шафи теплі речі – і Ви побачите, що осінь не така вже й погана.

Комедійні фільми. Думаю, що ніхто не сумнівається у тому, що веселий фільм зможе легко прогнати осінню нудьгу. А якщо перегляд кінострічки запропонувати сім’ї та друзям, та ще й з якимось смаколиками, то позитивний душевний стан буде гарантований на кілька днів.

Рух – це життя, а життя це рух. Так нас вчить давнє прислів’я. І наші предки були праві. Під час активної фізичної діяльності у організмі виробляються  хімічні сполуки ендорфіни, яких ще називають «внутрішнім морфіном». Їх виробляють клітини мозку та нервової системи. Ці сполуки мають важливу функцію для нашого організму, а саме, нормалізують частоту дихання та артеріальний тиск, зменшують больові відчуття, регулюють діяльність нирок та  травної систему, і головне – позитивно впливають на наш емоційний стан. І саме фізична культура стимулює вироблення ендорфінів. Крім того, викид «сполук щастя» може викликати прослуховування класичної музики, секс, споживання шоколаду та гіркого перцю та зосередження на хороших думках. До речі, виконання пісень теж покращує настрій і викликає психологічне та фізичне розслаблення.

Арт-терапія. Психотерапію свого душевного стану за допомогою творчості можна легко  організувати і самостійно. Малюйте, ліпіть, пишіть вірші та придумуйте розповіді, робіть колажі чи знімайте фото – все це допоможе гармонізації психічного стану через розвиток здатності до самовираження та самопізнання.

Правильне дихання. Приділіть кілька хвилин в день для усвідомленого дихання. Для того, щоб покращити своє  самопочуття та знизити емоційне напруження важливо правильно дихати. По-перше, вдих потрібно робити через ніс, видих має бути обов’язково через рот і довшим за вдих у два рази. Між вдихом та видихом потрібно обов’язково робити паузу на 2 секунди. Якщо ж ви хочете відчути піднесення настрою та збільшення енергії зробіть наступну вправу. Повільно вдихніть через ніс, а потім різко видихніть зі звуком «Ха».

Це невелика кількість порад, що можуть покращити ваш настрій і відновити життєву енергію. Знаходьте плюси у всьому, створюйте невеликі свята для себе і рідних, шукайте свої ресурси, що принесуть у ваше життя позитив та щастя. Пробуйте та експериментуйте, і тоді будь яка погода чи пора року буде для вас в радість.

Психолог 
Гришичкіна Світлана

Категорія: Мої статті | Додав: Lana (03.11.2020)
Переглядів: 141 | Теги: депресія, психолог, депрессия, хандра, осінь | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту